Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 25 maja 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Solowa płyta Artura Dutkiewicza pt. "Mazurki", to cykl autorskich kompozycji Artura Dutkiewicza - jednego z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych, w których polska muzyka ludowa, muzyka klasyczna i transowa improwizacja jazzowa łączą się w jedną oryginalną całość. Odnajdujemy tu inspiracje m.in. muzyką Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego, słychać w nich wyraźnie polski, słowiański nastrój. Mazurki, oparte na rytmach ludowych, grane są w motoryczny, jazzowy sposób, co w połączeniu z improwizacją jest zabiegiem prekursorskim we współczesnej polskiej muzyce fortepianowej.

Każdy, kto wysłucha Mazurków Marcina Maseckiego, od razu zorientuje się, że niewiele w nich wiejskiej, zachowanej do dziś tradycji. Znacznie więcej współczesności – właśnie miasta, ciągłego przyspieszania, wprawiającej w konsternację dynamiki życia.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Może to zabrzmi to trochę dziwnie pod koniec maja, kiedy myśli się o wakacjach, ale uczniowie wracają do szkół. Na razie cieszyć się mogą najmłodsi - z klas 1-3. To kolejny etap powrotu do stacjonarnych zajęć w placówkach oświatowych. I dzisiaj w programie sprawdzimy, jak ten powrót wygląda w opolskich szkołach. Szkoły się powoli otwierają, a co z siłowniami czy basenami. Te obiekty są na końcu listy odmrażania. Wszystko wskazuje na to, że masę mięśniową i rzeźbę zaczniemy budować w pierwszej połowie czerwca. W programie również pójdziemy... a raczej pojedziemy do kina - kina samochodowego. Taki seans zorganizowano w Opolu.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Cezary Puzyna. Z autorem można kontaktować się mailowo: cezary.puzyna@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »