Radio Opole » Trendy i owędy

Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi

2020-08-04, 09:58

Dr hab.inż. Waldemar Skomudek o atomowym dylemacie

Waldemar Skomudek "Trendy i owędy" (03.08.2020)
Plenerowe studio Radia Opole odwiedził dr hab.inż.Waldemar Skomudek, prof. PO, z którym porozmawialiśmy o atomowym dylemacie przed jakim stanął nasz kraj. Zapytaliśmy również czy ewentualna budowa elektrowni jądrowej może zagrozić dużym elektrowniom, jak choćby ta w Opolu
2020-07-29, 17:00

Wacław Bortnik o tym, że również zwierzęta domowe mogą chorować na koronawirusa

Wacław Bortnik o tym, że również zwierzęta domowe mogą chorować na koronawirusa
Co jakiś czas media obiegają sensacyjne informacje o tym, że również zwierzęta domowe mogą chorować na koronawirusa oraz, że mogą go przenosić na ludzi. Czy to prawda? Czy są na to dowody naukowe? Plenerowe studio Radia Opole odwiedzi Wojewódzki Lekarz Weterynarii Wacław Bortnik, którego pytaliśmy o stan wiedzy naukowej w tym zakresie.więcej »
2020-07-27, 16:30

Dr Stanisław Niewiński o wyścigu kosmicznym na Marsa

Dr Stanisław Niewiński o wyścigu kosmicznym
Chiny rozpoczęły niezależną misję zdobycia Marsa. Sonda Tianwen-1 leci już w kierunku Czerwonej Planety. To kolejny przełomowy krok w chińskim programie kosmicznym. Tymczasem swoich aspiracji wobec Marsa nie kryją też Stany Zjednoczone, które jeszcze w tym miesięcy wyślą swoją misję. Czy oba programy kosmiczne znalazły się na kursie kolizyjnym? O to zapytamy eksperta od spraw Dalekiego Wschodu dra Stanisława Aleksandra Niewińskiego, gościa Plenerowego Studia Radia Opole
2020-07-23, 19:11

Janina Suchorowska gościem audycji "Trendy i owędy"

Janina Suchorowska gościem audycji "Trendy i owędy"
Nigdy nie jest za późno, by odpowiedzieć na natchnienie! Udowadnia to opolska poetka Janina Suchorowska, z którą w Plenerowym Studiu Radia Opole rozmawiał Ireneusz Prochera.więcej »
2020-07-21, 17:06

Łukasz Berlik m.in. o Opolskiej Sieci Strażników Przyrody

Łukasz Berlik m.in. o Opolskiej Sieci Strażników Przyrody
Opolska Sieć Strażników Przyrody to nowa inicjatywa miłośników natury z Opola. O co w niej chodzi i czemu ma służyć? O tym w plenerowym studiu Radia Opole opowiedział Łukasz Berlik z Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego. Rozmawialiśmy również o kontrowersjach towarzyszących tzw. "kotom wychodzącym". Dlaczego może to być niebezpieczne dla przyrody?więcej »
12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »