Radio Opole » Prosto z sejmu » Nasze rozmowy

Nasze rozmowy

2020-06-18, 12:20 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem, posłem PO

Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
W kolejnej odsłonie programu „Prosto z sejmu” Magdalena Ogórek rozmawiała z Tomaszem Kostusiem, posłem Platformy Obywatelskiej. Głównym tematem rozmowy była wczorajsza debata kandydatów na prezydenta, którą zorganizowała telewizja publiczna.
- Pytań o Rafała Trzaskowskiego jest sporo. W związku z wczorajszą debatą jak Pan ocenia swojego kandydata, jak wypadł? – pytała Magdalena Ogórek.

- Rafał Trzaskowski wypadł bardzo dobrze, była siła spokoju i opanowanie, którym się wykazał w czasie bardzo prowokujących i tendencyjnych pytań prowadzącego – odpowiedział Tomasz Kostuś.

- Pytania zostały ocenione źle niemal przez wszystkich kandydatów. Rafał Trzaskowski pokazał wyrazistość i klasę polityczną i to świadczy o tym, że jest najpoważniejszym kandydatem do objęcia funkcji prezydenta. To format męża stanu. Rafał Trzaskowski myśli o następnych pokoleniach, a nie o wyborach. Rafał Trzaskowski w mojej opinii wygrał – powiedział poseł PO.

- Słabo na tym tle wypadła Telewizja Polska. Pewnie Pani powie, że była wysoka oglądalność… To prawda, ponieważ ludzie po tym „wyposzczeniu” jakim było zawieszenie kampanii wyborczej i słaby marketing prowadzony przez kandydatów, w końcu mieli okazję zobaczyć wszystkich kandydatów – stwierdził poseł Kostuś.

- Wszyscy się rzucili oglądać znienawidzoną telewizję reżimową… - mówiła redaktor Ogórek, a chwilę potem przytoczyła fragment artykułu opublikowanego na portalu Onet, gdzie była mowa o stresie, który sparaliżował kandydata Platformy.

- Trzaskowski nie porwał widzów, nie porwał niezdecydowanych i rozczarował swoich zwolenników – cytowała artykuł Magdalena Ogórek i dodała, że portal Onet trudno oskarżyć o sympatyzowanie z PiS-em.

- To jest jedna z wielu ocen, dziennikarze Onetu mają do tego prawo – odpowiedział poseł Kostuś.

Zobacz także

2020-07-30, godz. 14:46, Loża Radiowa Prosto z Sejmu: Senatorowie Danuta Jazłowiecka i Jerzy Czerwiński o spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski - Cieszę się ogromnie, że to spotkanie nastąpiło - tak skomentowała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka spotkanie Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski.- Do tego spotkania miało dojść znacznie wcześniej, ale za przyczyną Rafała Trzaskowskiego… » więcej 2020-07-23, godz. 14:34, Loża Radiowa Prosto z Sejmu: Janusz Kowalski o aferze korupcyjnej byłego polityka PO oraz księstwach w samorządach - To hańba w relacjach międzynarodowych, że były minister w polskim rządzie jest oskarżany o kierowanie grupą przestępczą na Ukrainie - stwierdził Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych i poseł Solidarnej Polski w rozmowie z Magdaleną… » więcej 2020-07-16, godz. 10:17, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Violetta Porowska i Tomasz Kostuś z powyborczym komentarzem W kolejnej odsłonie cyklu „Prosto z sejmu” Magdalena Ogórek rozmawiała z opolskimi parlamentarzystami: Violetta Porowską z PiS oraz Tomaszem Kostusiem z PO. Goście skomentowali wyniki wyborów, również te na Opolszczyźnie i podsumowali kampanię… » więcej 2020-07-09, godz. 11:44, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską Przed nami II tura wyborów prezydenckich; do urn pójdziemy już 12 lipca, w niedzielę. Przypomnijmy, w I turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zdobył 43% głosów, a Rafał Trzaskowski 30%. Na ostatniej prostej kampanii prezydenckiej Magdalena… » więcej 2020-07-02, godz. 12:53, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Pawłem Muchą z Kancelarii Prezydenta RP Magdalena Ogórek i Paweł Mucha rozmawiali o 5 latach prezydentury Andrzeja Dudy, wynikach I tury wyborów prezydenckich i programie na Polskę jaki proponuje Polakom urzędujący prezydent starający się o reelekcję. Druga tura wyborów odbędzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »