Radio Opole » Prosto z sejmu » Nasze rozmowy

Nasze rozmowy

2020-06-18, 12:20 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Marcinem Ociepą, wiceministrem obrony narodowej

Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
W rozmowie z wiceministrem pojawiły się wątki przyszłotygodniowej wizyty Andrzeja Dudy w USA, kwestie obronności kraju ale i kampanii wyborczej.
- Zelektryzowała nas informacja o tym, że 24 czerwca prezydent Duda jako pierwszy prezydent po okresie pandemii będzie gościł w Stanach Zjednoczonych gdzie przyjmie go Donald Trump. To dla nas istotna wiadomość, bo ja już nie chcę się pastwić nad wizytami poprzedników prezydenta Dudy, ale tu się kłaniają ważne kwestie: obronność, łącza telekomunikacyjne i to są istotne sprawy z perspektywy racji stanu - mówiła Magdalena Ogórek.

-Tu nie chodzi o politykę czy kurtuazję, ale o bezpieczeństwo Polek i Polaków – stwierdził wiceminister Ociepa. – Przecież USA są największą potęgą na świecie jeśli chodzi o kwestie wojskowe, ale kwestie gospodarcze też są istotne i to że dochodzi do tej wizyty jest bardzo symboliczne. Dowodzi to temu, że sojusz polsko-amerykański jest silny jak nigdy dotąd i nie ma żadnych wątpliwości, że dzieje się tak przez dobre, nawet i osobiste relacje prezydenta Dudy z prezydentem Trumpem – powiedział Marcin Ociepa.

- Powiedziałbym, że nawet można mówić o relacjach rodzinnych, bo kiedy Państwo Dudowie gościli w Waszyngtonie to spotkali się z rodziną Donalda Trumpa. To jest kluczowe w polityce – dodał.

- Poseł Tomasz Kostuś z PO mówił przed chwilą na antenie, że ta wizyta to element kampanii i że Trump umówił się z Dudą że to będzie wsparcie kampanijne. Gdy zapytałam posła czy to jest tak, że Andrzej Duda może sobie zadzwonić do prezydenta Trumpa i powiedzieć: „słuchaj Donald, pomóż mi w kampanii” to poseł został trochę bez słowa. Ja nie wiem jak rozumieć takie stanowisko Platformy – mówiła redaktor Ogórek.

- Cóż, te słowa posła Kostusia pokazują, że może ma nawet większe mniemanie o roli tego sojuszu – powiedział z humorem Ociepa.

Zobacz także

2020-07-30, godz. 14:46, Loża Radiowa Prosto z Sejmu: Senatorowie Danuta Jazłowiecka i Jerzy Czerwiński o spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski - Cieszę się ogromnie, że to spotkanie nastąpiło - tak skomentowała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka spotkanie Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski.- Do tego spotkania miało dojść znacznie wcześniej, ale za przyczyną Rafała Trzaskowskiego… » więcej 2020-07-23, godz. 14:34, Loża Radiowa Prosto z Sejmu: Janusz Kowalski o aferze korupcyjnej byłego polityka PO oraz księstwach w samorządach - To hańba w relacjach międzynarodowych, że były minister w polskim rządzie jest oskarżany o kierowanie grupą przestępczą na Ukrainie - stwierdził Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych i poseł Solidarnej Polski w rozmowie z Magdaleną… » więcej 2020-07-16, godz. 10:17, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Violetta Porowska i Tomasz Kostuś z powyborczym komentarzem W kolejnej odsłonie cyklu „Prosto z sejmu” Magdalena Ogórek rozmawiała z opolskimi parlamentarzystami: Violetta Porowską z PiS oraz Tomaszem Kostusiem z PO. Goście skomentowali wyniki wyborów, również te na Opolszczyźnie i podsumowali kampanię… » więcej 2020-07-09, godz. 11:44, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską Przed nami II tura wyborów prezydenckich; do urn pójdziemy już 12 lipca, w niedzielę. Przypomnijmy, w I turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zdobył 43% głosów, a Rafał Trzaskowski 30%. Na ostatniej prostej kampanii prezydenckiej Magdalena… » więcej 2020-07-02, godz. 12:53, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Pawłem Muchą z Kancelarii Prezydenta RP Magdalena Ogórek i Paweł Mucha rozmawiali o 5 latach prezydentury Andrzeja Dudy, wynikach I tury wyborów prezydenckich i programie na Polskę jaki proponuje Polakom urzędujący prezydent starający się o reelekcję. Druga tura wyborów odbędzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »