Radio Opole » Prosto z sejmu » Nasze rozmowy

Nasze rozmowy

2020-05-28, 13:02 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" W Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Janem Kanthakiem

Jan Kanthak z Solidarnej Polski gościem "Prosto z sejmu" [fot. https://www.facebook.com/JanKanthakFanPage/]
Jan Kanthak z Solidarnej Polski gościem "Prosto z sejmu" [fot. https://www.facebook.com/JanKanthakFanPage/]
Rozmowę prowadziła Magdalena Ogórek [fot. Marcin Skomudek]
Rozmowę prowadziła Magdalena Ogórek [fot. Marcin Skomudek]
Magdalena Ogórek i Jan Kanthak z Solidarnej Polski rozmawiali m.in. o nastrojach w sztabie Andrzeja Dudy i o sytuacji w której wygrałby kandydat opozycji.
- Jakie są nastroje w sztabie Andrzeja Dudy? – zapytała Magdalena Ogórek swojego gościa, który przypomnijmy, jest jednym z członków tego właśnie sztabu.

- Jest duża energia, my jesteśmy zmotywowani do tego, aby Andrzej Duda wywalczył reelekcję. „Praca, nie kłótnie” – to nasze głównie zadanie. Jesteśmy w niełatwych czasach, u progu czyha kryzys gospodarczy w UE i państwach na całym świecie, do tego mamy kryzys zdrowotny związany z koronawirusem... A ta prezydentura zapewnia stabilizację. I nie mamy kryzysu politycznego. Patrząc na zachowania senatorów i samorządowców widzimy czym by się to skończyło, gdyby pełnili najważniejsze funkcje w państwie – odpowiedział Kanthak.

- Jak pozbieram to, co mówili posłowie przez ostatnie parę lat, to w momencie w którym wygrywa Trzaskowski i mamy tąpnięcie gospodarcze, to według mojego instynktu dziennikarskiego, 500 plus zostanie zabrane, nie ma mowy o 13 emeryturze, bo będzie łatanie budżetu – mówiła redaktor Ogórek.

- To jest oczywiste zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego jako posła, który w czasach koniunktury mówił, że 500 plus to rozdawnictwo. Pamiętamy 8 lat rządów PO, która była nastawiona na wspieranie bogatego społeczeństwa zapominając o Polsce powiatowej. Podział na Polskę A i B stworzyli politycy Platformy – mówił Kanthak.

Zobacz także

2020-07-30, godz. 14:46, Loża Radiowa Prosto z Sejmu: Senatorowie Danuta Jazłowiecka i Jerzy Czerwiński o spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski - Cieszę się ogromnie, że to spotkanie nastąpiło - tak skomentowała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka spotkanie Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski.- Do tego spotkania miało dojść znacznie wcześniej, ale za przyczyną Rafała Trzaskowskiego… » więcej 2020-07-23, godz. 14:34, Loża Radiowa Prosto z Sejmu: Janusz Kowalski o aferze korupcyjnej byłego polityka PO oraz księstwach w samorządach - To hańba w relacjach międzynarodowych, że były minister w polskim rządzie jest oskarżany o kierowanie grupą przestępczą na Ukrainie - stwierdził Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych i poseł Solidarnej Polski w rozmowie z Magdaleną… » więcej 2020-07-16, godz. 10:17, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Violetta Porowska i Tomasz Kostuś z powyborczym komentarzem W kolejnej odsłonie cyklu „Prosto z sejmu” Magdalena Ogórek rozmawiała z opolskimi parlamentarzystami: Violetta Porowską z PiS oraz Tomaszem Kostusiem z PO. Goście skomentowali wyniki wyborów, również te na Opolszczyźnie i podsumowali kampanię… » więcej 2020-07-09, godz. 11:44, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską Przed nami II tura wyborów prezydenckich; do urn pójdziemy już 12 lipca, w niedzielę. Przypomnijmy, w I turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zdobył 43% głosów, a Rafał Trzaskowski 30%. Na ostatniej prostej kampanii prezydenckiej Magdalena… » więcej 2020-07-02, godz. 12:53, Loża Radiowa "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Pawłem Muchą z Kancelarii Prezydenta RP Magdalena Ogórek i Paweł Mucha rozmawiali o 5 latach prezydentury Andrzeja Dudy, wynikach I tury wyborów prezydenckich i programie na Polskę jaki proponuje Polakom urzędujący prezydent starający się o reelekcję. Druga tura wyborów odbędzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »