Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2020-07-06, 21:45 Autor: Marzena Śmierciak

Joga na świeżym powietrzu. W opolskim amfiteatrze po przerwie związanej z pandemią wznowiono zajęcia

Miłośnicy jogi w opolskim amfiteatrze [fot.M.Matuszkiewicz]
Miłośnicy jogi w opolskim amfiteatrze [fot.M.Matuszkiewicz]
Miłośnicy jogi już mogą zacząć ją ćwiczyć na świeżym powietrzu. W Opolu od ponad 10 lat organizowane są takie zajęcia. Na początku odbywały się one nad bulwarami nad Odrą, później przeniosły się na deski opolskiego amfiteatru.
Za nami pierwsze zajęcia po przerwie wymuszonej pandemią, które odbyły się w minioną sobotę (04.07). Jak podkreślają uczestnicy ćwiczeń, dla nich joga to jedna z najlepszych metod samodoskonalenia i wewnętrznego rozwoju. Jest to droga do zjednoczenia ciała i umysłu.

O tym, jak joga wpływa na nasze ciało nasza reporterka Monika Matuszkiewicz rozmawiała z Łukaszem Zalewskim, instruktorem jogi oraz uczestnikami zajęć.

Dodajmy, następne zajęcia już 18 lipca.
Posłuchaj relacji

Zobacz także

2020-08-04, godz. 15:11, RTT - artykuły Strażacy z Wilkowa zaopiekowali się bocianem, który przeżył porażenie prądem z linii energetycznej Na co dzień ratują życie i mienie ludzkie, choć - gdy trzeba - nie wahają się także nieść pomocy potrzebującym zwierzętom. Mowa o strażakach-ochotnikach z Wilkowa, którzy w niedzielę (02.08) zostali wezwani do nietypowej akcji. Musieli pomóc… » więcej 2020-08-03, godz. 23:13, RTT - artykuły Wakacje w cieniu pandemii na półmetku. "Inaczej niż co roku" Za nami pierwsza połowa wakacji w cieniu koronawirusa. Z pierwszych danych przekazanych przez opolskie służby wynika, że choć pogoda w lipcu była kapryśna, to mimo intensywnych opadów i gwałtownych burz, nikt w nich ucierpiał. » więcej 2020-08-03, godz. 23:07, RTT - artykuły Minęło 76 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego. "Musieliśmy walczyć, bo chcieliśmy walczyć" To miał być kilkudniowy zryw, skończyło się na dwóch miesiącach krwawych walk. W weekend minęła 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawska, które było okupione tysiącami ofiar i zniszczoną Warszawą. Opolanka - Helena Kamerska, pseudonim 'Halina'… » więcej 2020-08-03, godz. 22:55, RTT - artykuły Ostatnie przygotowania do 77. Tour de Pologne. "Spragnieni ścigania kolarze przyjadą do Opola" Gwiazdy światowego kolarstwa niemal na wyciągnięcie ręki. Taka gratka czeka fanów sportu na Opolszczyźnie już w ten czwartek (06.08). Drogami naszego regionu pomknie peleton 77. Tour de Pologne. » więcej 2020-07-30, godz. 15:00, RTT - artykuły Boćki z Lubrzy mają nowy dom Platformę dla bocianów zamontowano na słupie energetycznym w Lubrzy. Nowe gniazdo zbudowano po interwencji mieszkańców troszczących się o te ptaki. Z istotnych względów była to niecodzienna akcja firmy TAURON Dystrybucja. Obserwował ją Jan… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »