Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 3 czerwca 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Eleni - "Morze snu"

W latach 80-tych bez wątpienia Eleni święciła największe sukcesy fonograficzne, regularnie wydając płyty i trzymając równy poziom. Jednak po latach przetrwały największe przeboje, a część piosenek nieco przykurzył czas, a zupełnie niesłusznie, bo wiele z nich jest zaskakujących i pokazujących większą otwartość stylistyczną artystki, niż te, najczęściej na grecką nutę, znane hity.

The Doors - "L.A. Woman"

Ostatni w klasycznym składzie (aż dziwne, że udało się go nagrać, zważywszy na poważne problemy wokalisty i z wokalistą) album legendarnej grupy to więcej mroku, bluesa i powrót do rdzennych brzmień amerykańskiej kultury, co sprawia, że jest absolutnie ponadczasowy w swojej klasycznej surowości i nie tylko, bo zawiera to co w repertuarze grupy dotąd najlepsze, ale także wytycza jakiś nowy szlak dla przyszłych pokoleń.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Dziewięć lat temu, dzięki Elżbiecie Kużdżał, powstał pięknie dźwiękiem namalowany, reportaż Barbary Tyslik. Wyruszymy zatem raz jeszcze "W poszukiwaniu Arki Noego". Wrócimy do odkrywania Turcji, do wędrówki śladami chrześcijaństwa i do Kapadocji. Posłuchamy o księżycowym krajobrazie i wykutych w tufowych skałach domach i kościołach. Znów sobie przypomnimy, że podróże kształcą. Nie tylko te, które sami odbywamy.

"Żeby znowu słońce zaświeciło", reportaż Eweliny Rusin-Różyckiej, też sprzed lat dziewięciu, opowiada o rodzicach i rodzinach. To Bernadetta i Bernard Uliczkowie oraz Elżbieta i Krzysztof Babińscy. Dlaczego to właśnie o nich reporterka postanowiła opowiedzieć? Bo te rodziny kochają się i nawzajem wspierają. Dzieci to dla nich największy skarb i dlatego dorośli stworzyli im bezpieczną przystań. A Bernard i Krzysztof to niezwykli ojcowie. Szczegóły, które dzięki audycji poznajemy, każdego słuchacza do wielu ważnych refleksji prowadzą. I to nie tylko z życiem rodzinnym związanych.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »