Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 2 czerwca 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
Dziś w audycji:
  • Jazz z Danii - Jacob Bro "Nat"
  • "Cannonball Adderley Quintet in Chicago" to album jazzowego saksofonisty Cannonballa Adderleya z udziałem Johna Coltrane'a, Wyntona Kelly'ego, Paula Chambersa i Jimmy'ego Cobba.
  • "Belonging" to album amerykańskiego pianisty Keitha Jarretta, który został wydany przez wytwórnię ECM w 1974 roku.
  • Tomasz Stańko Septet z płyty "Litania".
Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
19:00 REWIRY KULTURY
Połączymy się z Omanem, aby porozmawiać z autorką książki "Życie stewardesy od kuchni, czyli o tym, jak mierzyć wysoko i przekraczać granicę". Olga Kuczyńska opowie o determinacji, która pozwoliła jej wzbić się wysoko w przestworza. Będzie też o kulisach pracy na pokładzie samolotu i zawirowaniach związanych z pandemią koronowirusa.

Po godzinie 20:00 sięgniemy po "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Po raz pierwszy dramat ten wystawiono w Teatrze Miejskim w Krakowie 119 lat temu. Dziś tekst także cieszy się dużym zainteresowaniem twórców teatralnych. Jego reinterpretacje wielokrotnie oglądaliśmy w stolicy regionu w ramach Opolskich Konfrontacji Teatralnych. W programie przypominamy kilka ciekawych realizacji z ostatnich lat. Sięgniemy także po fragment reportażu Doroty Kłonowskiej, która rozmawiała z wnuczką Lucjana Rydla (Pana Młodego) - Marią Barbarą Hetnał z Nysy.

O godz. 20:30 maturzystów i nie tylko zaprosimy do wysłuchania kolejnego odcinka naszego cyklu "Radiobelfer".

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »