Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 30 maja 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Dziś w audycji:
  • folkowe brzmienie piosenek Martyny Jakubowicz & Żona Lota,
  • pieśni śląskie w wykonaniu etnolożki i animatorki kultury śląskiej Iwony Wylęgały,
  • bluesowe interpretacje gitarzystki i wokalistki Magdy Piskorczyk,
  • muzyka etno-disk z Burkina Faso - Burkina Electric.
Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek. Z autorem można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl
16:00 CAŁY NASZ SPORT

Piłka nożna, to temat numer jeden dzisiejszego programu. Po przerwie spowodowanej koronawirusem na boiska wracają piłkarze Ekstraklasy. W najciekawszym spotkaniu 27. kolejki Lech Poznań zagra z Legią Warszawa. Stołeczny klub jest liderem tabeli. Poznaniacy plasują się na piątej pozycji.


W przyszłym tygodniu do gry powrócą również piłkarze Fortuna 1 Ligi. Odra Opole w czwartek 4 czerwca zagra na wyjeździe z Radomiakiem Radom. Niebiesko-czerwoni zajmują 16. miejsce w tabeli i do bezpiecznej strefy tracą dwa punkty. O przygotowaniach do meczu w Radomiu i pozostałych ligowych spotkań porozmawiamy z Dietmarem Brehmerem – trenerem opolskiej Odry.


Będziemy także zaglądać na boiska niemieckiej Bundesligi. U naszych zachodnich sąsiadów w ten weekend rozgrywana będzie 29. kolejka spotkań.


Po godz. 19.30, w ramach cyklu Radiobelfer, czyli lektury do matury omówimy ,,Lalkę”, powieść Bolesława Prusa.


Do słuchania od 16:05 do 20:00 zaprasza Grzegorz Frankowski. Z autorem można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »