Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Katarzyna Czochara o zasługach prawicy…
2020-07-06, 12:05 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Katarzyna Czochara o zasługach prawicy dla Opolszczyzny

Katarzyna Czochara [zdj. Radio Opole]
Katarzyna Czochara [zdj. Radio Opole]
- Myślę, że to co zrobił prezydent wraz z całą prawicą dla regionu zostanie przez opolan docenione – mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł PiS.
Z naszym gościem rozmawialiśmy m.in. o samorządach. – Sytuacja w samorządach się poprawiła i pragnę przypomnieć, że nie tak dawno w sejmie procedowano ustawę, która miała za zadanie wpieranie inwestycji drogowych na terenach gminnych i powiatowych – mówiła poseł PiS.

Katarzyna Czochara przypomniała o rozmowach z samorządowcami z Prudnika, Nysy czy Białej, którzy wielokrotne mówili, że istnieje problem braku środków w budżecie, który nie pozwala zaspokoić potrzeb np. drogowych.

- Dlatego rząd i minister Adamczyk zdecydował, żeby w tej ustawie zawrzeć zapis, że dofinansowanie może wynosić aż 80% i że inwestycja nie musi być realizowana tylko w ciągu jednego roku budżetowego – mówiła poseł Czochara.

- To również z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy, wojewoda przekazywał wielu samorządom pieniądze w ramach ustawy „covidowskiej”. To są miliony złotych i to jest rekompensata, bo wiemy, że pandemia spowodowała odpływ środków z samorządu, choćby z PIT-u i CIT-u.

- Myślę, że to co zrobił prezydent wraz z całą prawicą dla regionu zostanie przez opolan docenione – mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł PiS.

Zobacz także

2020-08-03, godz. 18:09 Violetta Porowska o oskarżeniach wobec marszałka województwa, reformie górnictwa i rekonstrukcji rządu - To jest bardzo przykra sprawa, która odbiła się echem ogólnopolskim – powiedziała o aferze w urzędzie marszałkowskim posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta… » więcej 2020-08-03, godz. 15:38 Rajmund Miller o aferze w urzędzie marszałkowskim i o reformie górnictwa - Uważam, że sprawy są do wyjaśnienia, ale nie na moim poziomie – zastrzegł poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-07-31, godz. 15:34 Młodzieżówki o Konwencji Stambulskiej i spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski Przedstawiciele partyjnych młodzieżówek bardzo różnią się w ocenie możliwości wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej » więcej 2020-07-31, godz. 15:32 Maciej Kalski o stopie bezrobocia i pomocy dla przedsiębiorców - Stopa bezrobocia nam rośnie i porównaniu do lutego tego roku wzrosła o jeden punkt procentowy – przyznał Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w… » więcej 2020-07-30, godz. 14:51 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o potencjalnych reformach gospodarki oraz o podwyżce płacy minimalnej » więcej 2020-07-30, godz. 14:43 Prosto z Sejmu: Senatorowie Danuta Jazłowiecka i Jerzy Czerwiński o spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski - Cieszę się ogromnie, że to spotkanie nastąpiło – tak skomentowała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka spotkanie Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski. -… » więcej 2020-07-29, godz. 14:50 Daniel Puciato o perspektywach branży turystycznej - Wierzę, że turystyka się odrodzi - podkreślił dr hab. Daniel Puciato – wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej oraz Politechnice Opolskiej. » więcej 2020-07-29, godz. 14:06 Jan Strzeżek o nowej akcji Młodej Prawicy skierowanej do rówieśników - Jeżeli spojrzymy na potężny segregator w naszym biurze w Warszawie, to deklaracji mamy około 500 – powiedział o liczebności swojej organizacji Jan Strzeżek… » więcej 2020-07-28, godz. 14:24 Dariusz Krawiec o tym, czy umiemy pływać i jak zachowujemy się nad wodą - W tym roku w naszym regionie nie było przypadku utonięcia - zastrzegł Dariusz Krawiec, wiceprezes Zarządu Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkow… » więcej 2020-07-28, godz. 14:02 Aleksandra Czechowska o porzuconych i maltretowanych psach - Zwierzęta zdecydowanie bardziej odczuwają wysoką temperaturę od ludzi - zastrzegła Aleksandra Czechowska z Towarzystwa Ochrony Zwierząt. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »