Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Beniamin Godyla o tym, że Rafał Trzaskowski upomina…
2020-07-06, 12:01 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Beniamin Godyla o tym, że Rafał Trzaskowski upomina się o samorządy i przypomina o bonie turystycznym

Beniamin Godyla [fot. Justyna Krzyżanowska]
Beniamin Godyla [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Na spotkaniu było wielu zainteresowanych, obyło się bez zakłóceń. Wiemy jak głosował Kędzierzyn–Koźle. To drugie miasto po Opolu, które poparło Rafała Trzaskowskiego. I odbieram to spotkanie pozytywnie – mówił w Loży Radiowej Beniamin Godyla, senator Platformy Obywatelskiej, który rozmawiał z nami wracając prosto ze spotkania z Rafałem Trzaskowskim w Kędzierzynie-Koźlu.
- Marszałek Senatu Tomasz Grodzki mówił niedawno w Pawłowicach, że samorządy to sól tej ziemi i racja, powinniśmy je szanować, bo to jedyne co nam się udało przez te 30 lat zrobić i nie możemy tego niszczyć i zabierać uprawnień – mówił Godyla i dodał, że samorządom przybywa innych zadań, za którymi nie idą pieniądze. – Budżet państwa powinien wesprzeć samorządy.

Nasz gość opowiadał, że samorządom spadły zyski z podatków i w związku z tym mają wiele trudności. – Trzeba samorząd wesprzeć, żeby mógł funkcjonować przynajmniej na dotychczasowych warunkach – mówił senator Godyla.

Senator Godyla mówił też o bonie turystycznym, który był inicjatywą prezydenta Andrzeja Dudy. – O senacie mówiono, że przetrzymuje prace, zarzucano nam obstrukcję, a akurat bon był szybko procedowany – mówił nasz gość.

- Jest jednak trochę poprawek i to nie tylko naszych, bo także senatorów PiS. I grupa większości senackiej dodała poprawkę, że bon powinien obejmować nie tylko dzieci, ale też emerytów. My to przegłosowaliśmy, sejm miał się zebrać 7 lub 9 lipca, żeby to zatwierdzić bądź odrzucić i przed wyborami prezydent miał podpisać. Ale gdy pojawiła się mowa o emerytach zapanowała cisza. Najprawdopodobniej głosowanie w sejmie będzie po wyborach, więc widzimy jak rząd „dba o seniorów”. 13 pensja im nie wystarczy. Rafał Trzaskowski mówi, że emerytów trzeba zwolnić z podatków, a to daje dwie dodatkowe pensje – tłumaczył senator Godyla.

Zobacz także

2020-08-03, godz. 18:09 Violetta Porowska o oskarżeniach wobec marszałka województwa, reformie górnictwa i rekonstrukcji rządu - To jest bardzo przykra sprawa, która odbiła się echem ogólnopolskim – powiedziała o aferze w urzędzie marszałkowskim posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta… » więcej 2020-08-03, godz. 15:38 Rajmund Miller o aferze w urzędzie marszałkowskim i o reformie górnictwa - Uważam, że sprawy są do wyjaśnienia, ale nie na moim poziomie – zastrzegł poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-07-31, godz. 15:34 Młodzieżówki o Konwencji Stambulskiej i spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski Przedstawiciele partyjnych młodzieżówek bardzo różnią się w ocenie możliwości wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej » więcej 2020-07-31, godz. 15:32 Maciej Kalski o stopie bezrobocia i pomocy dla przedsiębiorców - Stopa bezrobocia nam rośnie i porównaniu do lutego tego roku wzrosła o jeden punkt procentowy – przyznał Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w… » więcej 2020-07-30, godz. 14:51 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o potencjalnych reformach gospodarki oraz o podwyżce płacy minimalnej » więcej 2020-07-30, godz. 14:43 Prosto z Sejmu: Senatorowie Danuta Jazłowiecka i Jerzy Czerwiński o spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski - Cieszę się ogromnie, że to spotkanie nastąpiło – tak skomentowała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka spotkanie Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski. -… » więcej 2020-07-29, godz. 14:50 Daniel Puciato o perspektywach branży turystycznej - Wierzę, że turystyka się odrodzi - podkreślił dr hab. Daniel Puciato – wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej oraz Politechnice Opolskiej. » więcej 2020-07-29, godz. 14:06 Jan Strzeżek o nowej akcji Młodej Prawicy skierowanej do rówieśników - Jeżeli spojrzymy na potężny segregator w naszym biurze w Warszawie, to deklaracji mamy około 500 – powiedział o liczebności swojej organizacji Jan Strzeżek… » więcej 2020-07-28, godz. 14:24 Dariusz Krawiec o tym, czy umiemy pływać i jak zachowujemy się nad wodą - W tym roku w naszym regionie nie było przypadku utonięcia - zastrzegł Dariusz Krawiec, wiceprezes Zarządu Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkow… » więcej 2020-07-28, godz. 14:02 Aleksandra Czechowska o porzuconych i maltretowanych psach - Zwierzęta zdecydowanie bardziej odczuwają wysoką temperaturę od ludzi - zastrzegła Aleksandra Czechowska z Towarzystwa Ochrony Zwierząt. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »