Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Janusz Kowalski o walce z zanieczyszczeniem…
2020-07-06, 11:58 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Janusz Kowalski o walce z zanieczyszczeniem powietrza, hipokryzji Rafała Trzaskowskiego

Janusz Kowalski [fot. Paula Hołubowicz]
Janusz Kowalski [fot. Paula Hołubowicz]
- Jeżeli system handlu emisjami nie zostanie zreformowany, to od 1 stycznia przyszłego roku odbiorców ciepła i energii elektrycznej czekają znaczne podwyżki cen – zastrzegł Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych i poseł Solidarnej Polski.
Janusz Kowalski stwierdził, że w polskim rządzie lobbuje za tym, by polskie władze sprzeciwiły się temu systemowi w obecnym kształcie. A takie niekorzystne dla klientów rozwiązania preferował i preferuje kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, który 6 lipca był w Kędzierzynie-Koźlu. .

Nasz gość podkreślił, że to dopiero jego rząd zaczyna walczyć z zanieczyszczeniem powietrza. Najlepszym przykładem jest Kędzierzyn-Koźle, gdzie do finału zmierzają badania mające ustalić, kto emituje do atmosfery benzen. To także dobry przykład na współpracę rządu z prezydentem miasta z innej opcji politycznej.

- Gdzie był Rafał Trzaskowski, gdzie byli politycy Platformy Obywatelskiej, gdy rządzili, a powietrze w tym mieście było zanieczyszczone – pytał retorycznie Janusz Kowalski.

Szczytem hipokryzji nazwał nasz gość postawę Rafała Trzaskowskiego, który na jednym z wieców obiecywał, że będzie teŻ rzecznikiem Polaków, którzy mają inne poglądy. A kilkanaście minut później cieszyły go okrzyki krytyki pod adresem oponentów politycznych.

- Rafał Trzaskowski jest reprezentantem niemieckich spraw w Polsce – dodał Janusz Kowalski.

Zobacz także

2020-08-03, godz. 18:09 Violetta Porowska o oskarżeniach wobec marszałka województwa, reformie górnictwa i rekonstrukcji rządu - To jest bardzo przykra sprawa, która odbiła się echem ogólnopolskim – powiedziała o aferze w urzędzie marszałkowskim posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta… » więcej 2020-08-03, godz. 15:38 Rajmund Miller o aferze w urzędzie marszałkowskim i o reformie górnictwa - Uważam, że sprawy są do wyjaśnienia, ale nie na moim poziomie – zastrzegł poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-07-31, godz. 15:34 Młodzieżówki o Konwencji Stambulskiej i spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski Przedstawiciele partyjnych młodzieżówek bardzo różnią się w ocenie możliwości wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej » więcej 2020-07-31, godz. 15:32 Maciej Kalski o stopie bezrobocia i pomocy dla przedsiębiorców - Stopa bezrobocia nam rośnie i porównaniu do lutego tego roku wzrosła o jeden punkt procentowy – przyznał Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w… » więcej 2020-07-30, godz. 14:51 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o potencjalnych reformach gospodarki oraz o podwyżce płacy minimalnej » więcej 2020-07-30, godz. 14:43 Prosto z Sejmu: Senatorowie Danuta Jazłowiecka i Jerzy Czerwiński o spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski - Cieszę się ogromnie, że to spotkanie nastąpiło – tak skomentowała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka spotkanie Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski. -… » więcej 2020-07-29, godz. 14:50 Daniel Puciato o perspektywach branży turystycznej - Wierzę, że turystyka się odrodzi - podkreślił dr hab. Daniel Puciato – wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej oraz Politechnice Opolskiej. » więcej 2020-07-29, godz. 14:06 Jan Strzeżek o nowej akcji Młodej Prawicy skierowanej do rówieśników - Jeżeli spojrzymy na potężny segregator w naszym biurze w Warszawie, to deklaracji mamy około 500 – powiedział o liczebności swojej organizacji Jan Strzeżek… » więcej 2020-07-28, godz. 14:24 Dariusz Krawiec o tym, czy umiemy pływać i jak zachowujemy się nad wodą - W tym roku w naszym regionie nie było przypadku utonięcia - zastrzegł Dariusz Krawiec, wiceprezes Zarządu Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkow… » więcej 2020-07-28, godz. 14:02 Aleksandra Czechowska o porzuconych i maltretowanych psach - Zwierzęta zdecydowanie bardziej odczuwają wysoką temperaturę od ludzi - zastrzegła Aleksandra Czechowska z Towarzystwa Ochrony Zwierząt. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »