Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Fabian Pszon o wyniku Andrzeja Dudy…
2020-07-03, 14:14 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Fabian Pszon o wyniku Andrzeja Dudy i stosunkach z Mniejszością Niemiecką

Fabian Pszon [fot. Justyna Krzyżanowska]
Fabian Pszon [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Pierwsza tura na pewno była bardzo emocjonująca – ocenił Fabian Pszon z Soilidarnej Polski. Między innymi ze względu na wysoką frekwencję.
Wynik Andrzeja Dudy uznał za bardzo dobry. To świetny prognostyk przed II turą, którą – jak podkreślił nasz rozmówca – kandydat prawicy powinien wygrać.

- Nie wyobrażam sobie, żeby ludzie mający prawicowe poglądy oddali głosy na Rafała Trzaskowskiego – podkreślił, odnosząc się do pytania, w jaki sposób zjednać sobie wyborców Krzysztofa Bosaka.

Zresztą nasz gość podkreślił, że także wyborcy innych kandydatów, którzy mają serca po prawej stronie, ewentualnie są przywiązani do tradycyjnych wartości, powinni oddać swój głos na Andrzeja Dudę.

Nie inaczej jest z wyborcami z Mniejszości Niemieckiej, którzy kultywują tradycje chrześcijańskie, rodzinne i także w znacznej części głosowali na kandydata prawicy i prawdopodobnie podobnie zagłosują w drugiej turze. Fabian Pszon zastrzegł, że jest zwolennikiem rozmów z Mniejszości Niemiecką na temat rządzenia w regionie.

- Już po wyborach samorządowych uważałem, że należy usiąść do rozmów z Mniejszością Niemiecką. To, że one nie przyniosły wówczas rezultatów nie znaczy, że nie należy do nich wrócić – zastrzegł Fabian Pszon.

Zobacz także

2020-08-03, godz. 18:09 Violetta Porowska o oskarżeniach wobec marszałka województwa, reformie górnictwa i rekonstrukcji rządu - To jest bardzo przykra sprawa, która odbiła się echem ogólnopolskim – powiedziała o aferze w urzędzie marszałkowskim posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta… » więcej 2020-08-03, godz. 15:38 Rajmund Miller o aferze w urzędzie marszałkowskim i o reformie górnictwa - Uważam, że sprawy są do wyjaśnienia, ale nie na moim poziomie – zastrzegł poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-07-31, godz. 15:34 Młodzieżówki o Konwencji Stambulskiej i spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski Przedstawiciele partyjnych młodzieżówek bardzo różnią się w ocenie możliwości wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej » więcej 2020-07-31, godz. 15:32 Maciej Kalski o stopie bezrobocia i pomocy dla przedsiębiorców - Stopa bezrobocia nam rośnie i porównaniu do lutego tego roku wzrosła o jeden punkt procentowy – przyznał Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w… » więcej 2020-07-30, godz. 14:51 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" Związkowcy, pracodawcy i ekonomiści o potencjalnych reformach gospodarki oraz o podwyżce płacy minimalnej » więcej 2020-07-30, godz. 14:43 Prosto z Sejmu: Senatorowie Danuta Jazłowiecka i Jerzy Czerwiński o spotkaniu Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski - Cieszę się ogromnie, że to spotkanie nastąpiło – tak skomentowała senator Platformy Obywatelskiej Danuta Jazłowiecka spotkanie Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski. -… » więcej 2020-07-29, godz. 14:50 Daniel Puciato o perspektywach branży turystycznej - Wierzę, że turystyka się odrodzi - podkreślił dr hab. Daniel Puciato – wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej oraz Politechnice Opolskiej. » więcej 2020-07-29, godz. 14:06 Jan Strzeżek o nowej akcji Młodej Prawicy skierowanej do rówieśników - Jeżeli spojrzymy na potężny segregator w naszym biurze w Warszawie, to deklaracji mamy około 500 – powiedział o liczebności swojej organizacji Jan Strzeżek… » więcej 2020-07-28, godz. 14:24 Dariusz Krawiec o tym, czy umiemy pływać i jak zachowujemy się nad wodą - W tym roku w naszym regionie nie było przypadku utonięcia - zastrzegł Dariusz Krawiec, wiceprezes Zarządu Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkow… » więcej 2020-07-28, godz. 14:02 Aleksandra Czechowska o porzuconych i maltretowanych psach - Zwierzęta zdecydowanie bardziej odczuwają wysoką temperaturę od ludzi - zastrzegła Aleksandra Czechowska z Towarzystwa Ochrony Zwierząt. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »