Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Tomasz Kostuś o dacie wyborów i obietnicach prez…
2020-06-01, 13:54 Autor: Maciej Wajler

Tomasz Kostuś o dacie wyborów i obietnicach prezydenta

Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Wszystko wskazuje na to i ja jestem o tym przekonany, że wybory odbędą się 28 czerwca – powiedział w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś.
- Po ostatnich zawirowaniach i perturbacjach, gdzie odbywały się debaty i spory konstytucjonalistów i prawników, ale też przedstawicieli partii, jestem przekonany, że ta data jest datą bezpieczną – stwierdził Kostuś.

- Kiedy przyjmowano konstytucję w 1997 roku, ustawodawca nie przewidział sytuacji, w której nie odbywają się wybory. Każdy wariant czy scenariusz jest obarczony ryzykiem pogwałcenia Konstytucji a przynajmniej naruszenia. Klasa polityczna przyjęła scenariusz w którym wyjdziemy z tego impasu i tym wyjściem jest 28 czerwca. Do tego czasu PKW i samorządy powinny się przygotować – powiedział poseł PO.

Naszego gościa poprosiliśmy też o komentarz do przebijających się w mediach informacji, że gdyby do 6 sierpnia nie doszło do wyborów prezydenckich, to pełniącym obowiązki prezydenta mógłby być marszałek senatu Tomasz Grodzki.

- Moim zdaniem ta sprawa została źle zinterpretowana przez media, szczególnie publiczne. Tomasz Grodzki powiedział, że jeśli będzie potrzeba to jest gotowy by na czas wyborów przejąć funkcję prezydenta i to było jedno zdanie, które zostało rozdmuchane do jakiejś teorii spiskowej.

- Senat pracuje i ja myślę, że dzisiejszy urobek pracy z komisji senackich trafi do sejmu, a my zgodnie z zapowiedzią marszałek Witek spotkamy się w środę, by sprawy ordynacyjne i organizacyjne przyjąć, by już oficjalnie ter termin potwierdzić – powiedział Kostuś.

Zobacz także

2020-07-06, godz. 12:05 WYBORY 2020: Katarzyna Czochara o zasługach prawicy dla Opolszczyzny - Myślę, że to co zrobił prezydent wraz z całą prawicą dla regionu zostanie przez opolan docenione – mówiła w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł PiS. » więcej 2020-07-06, godz. 12:01 Beniamin Godyla o tym, że Rafał Trzaskowski upomina się o samorządy i przypomina o bonie turystycznym - Na spotkaniu było wielu zainteresowanych, obyło się bez zakłóceń. Wiemy jak głosował Kędzierzyn–Koźle. To drugie miasto po Opolu, które poparło Rafała Trzaskowskiego… » więcej 2020-07-06, godz. 11:58 WYBORY 2020: Janusz Kowalski o walce z zanieczyszczeniem powietrza, hipokryzji Rafała Trzaskowskiego - Jeżeli system handlu emisjami nie zostanie zreformowany, to od 1 stycznia przyszłego roku odbiorców ciepła i energii elektrycznej czekają znaczne podwyżki cen… » więcej 2020-07-06, godz. 11:50 WYBORY 2020: Rajmund Miller o zaletach Rafała Trzaskowskiego, programie wyborczym - Rafał Trzaskowski jest na wszystkich spotkaniach wyborczych wiarygodny - ocenił poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller. » więcej 2020-07-03, godz. 14:23 WYBORY 2020: Michał Kalinowski o wyniku Roberta Biedronia i lewicowości Platformy Obywatelskiej - Wynik na pewno mógłby być lepszy - przyznał Michał Kalinowski z Lewicy, oceniając wynik wyborczy Roberta Biedronia. » więcej 2020-07-03, godz. 14:14 WYBORY 2020: Fabian Pszon o wyniku Andrzeja Dudy i stosunkach z Mniejszością Niemiecką - Pierwsza tura na pewno była bardzo emocjonująca – ocenił Fabian Pszon z Soilidarnej Polski. Między innymi ze względu na wysoką frekwencję. » więcej 2020-07-03, godz. 14:08 Adrian Czubak o zbiorniku w Raciborzu, tarczy antykryzysowej, a także walce z koronawirusem - Można powiedzieć, że zbiornik raciborski zapewnia bezpieczeństwo niemal w 100 procentach, na to czekali przede wszystkim mieszkańcy Opolszczyzny – mówił w Loży… » więcej 2020-07-02, godz. 14:47 Witold Potwora o stopie bezrobocia, normalizacji w przemyśle i handlu - W dalszym ciągu bezrobocie w Polsce jest najniższe w Unii Europejskiej, oprócz Czech - stwierdził ekonomista dr Witold Potwora. » więcej 2020-07-02, godz. 14:26 Wojciech Rajchel o bezrobociu, zwolnieniach grupowych - My podtrzymujemy stanowisko, że Tarcza 4.0, jej przepisy wciąż stwarzają wiele problemów pracodawcom jak i pracobiorcom -powiedział Wojciech Rajchel, przewodniczący… » więcej 2020-07-02, godz. 12:45 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Pawłem Muchą z Kancelarii Prezydenta RP Magdalena Ogórek i Paweł Mucha rozmawiali o 5 latach prezydentury Andrzeja Dudy, wynikach I tury wyborów prezydenckich i programie na Polskę jaki proponuje Polakom… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »