Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Violetta Porowska o przebiegu kampanii wyborczej…
2020-07-05, 08:30 Autor: Witold Żurawicki

Violetta Porowska o przebiegu kampanii wyborczej i programie Andrzeja Dudy

Violetta Porowska [fot. Łukasz Fura]
Violetta Porowska [fot. Łukasz Fura]
- To rzeczywiście bardzo intensywna kampania – przyznała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska. Naszego gościa spytaliśmy, w jaki sposób Zjednoczona Prawica chce wesprzeć swojego kandydata na prezydenta.
Violetta Porowska podkreśliła, że instrumentarium kampanijne pozostaje takie samo – głównie spotkania z wyborcami w terenie. Parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy spotykają się z mieszkańcami i będą się spotykać – zachęcać do wyborów, przekonywać, że Andrzej Duda jest najlepszym kandydatem. To najlepsza strategia, która się sprawdziła w kampanii przed I turą. Wynik Andrzeja Dudy w regionie świadczy o tym najlepiej.
- Andrzej Duda to kontynuacja dobrych zmian, dobry reform dla Polaków. Andrzej Duda to wiarygodność. Andrzej Duda to uczciwość – zastrzegła Violetta Porowska.

Posłankę PiS pytaliśmy, w jaki sposób udało się przekonać znaczną część elektoratu choćby Polskiego Stronnictwa Ludowego.
- Andrzej Duda wielokrotnie podkreślał, że Polska rolnictwem stoi - odpowiedziała Violetta Porowska, dodając, że rząd PiS pod egidą Andrzeja Dudy zapewnił coraz lepsze warunki funkcjonowania dla rolników. Walczy o ich interesy na arenie UE.
Zdaniem naszego gościa przywiązanie do tradycyjnych wartości, rodziny, chrześcijaństwa, jakie prezentuje Andrzej Duda skłoniły także znaczną część członków Mniejszości Niemieckiej do głosowania na kandydata Zjednoczonej Prawicy. I tak też będzie w II turze.

Zobacz także

2020-08-04, godz. 08:49 Grzegorz Krukowski o Forum Młodych PiS w ostatniej kampanii wyborczej i w najbliższej przyszłości - Okres wyborczy zawsze jest bardziej sprzyjający dla młodzieżówek, ponieważ jest co robić, wokół czego się skupiać – przyznał Grzegorz Krukowski z Forum Młodych… » więcej 2020-08-03, godz. 08:38 Paweł Kampa o zarzutach prokuratorskich dla marszałka województwa i Konwencji Stambulskiej Jaki jest stosunek Lewicy do afery z zarzutem prokuratorskim dla marszałka województwa? Czy Konwencję Stambulską należy wypowiedzieć? Między innymi te pytania… » więcej 2020-08-02, godz. 08:35 Justyna Merz i Sławomir Gierymski o sprzęcie, jaki marzy się ratownikom – Od paru lat działam w opolskim WODRz-e, z czego bardzo się cieszę – przyznał Sławomir Gierymski, wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce, który obecnie pracuje… » więcej 2020-08-01, godz. 08:35 Dr Tomasz Greniuch o heroizmie powstańców i okolicznościach wybuchu Powstania Warszawskiego – Na pewno wielkie emocje, na pewno adrenalina na wysokim poziomie. Wszyscy czekali na godzinę „W” – powiedział o atmosferze w dniu wybuchu Powstania Warszawskiego… » więcej 2020-07-31, godz. 09:10 Dawid Drożdż o jubileuszu, sukcesach i działalności Polskiego Czerwonego Krzyża - Jak każde stowarzyszenie co cztery lata mamy zjazd sprawozdawczo – wyborczy, który podsumowuje działalność, wybiera nowe władzy i wytycza kierunki działania… » więcej 2020-07-30, godz. 08:52 Manfred Grabelus o programach wymiany pieców na węgiel – W latach 60., 70. zaczęliśmy montować na potęgę piece opalane węglem, a teraz ponosimy tego skutki – powiedział Manfred Grabelus, dyrektor Departamentu Ochrony… » więcej 2020-07-29, godz. 09:31 Marek Froelich o przebiegu żniw na Opolszczyźnie - Do wczoraj byliśmy optymistami, jeśli chodzi o żniwa - powiedział Marek Froelich, prezes Izby Rolniczej w Opolu. Wszystko bowiem wskazywało na to, że w ciągu… » więcej 2020-07-28, godz. 08:48 Piotr Bujak o tym, że wystarczyła jedna weselna impreza i gmina Głogówek znalazła się w tarapatach. Pięć zakażeń COVID… - Informacja o zakażeniach dotarła do nas w piątek rano i postawiła nas w stan pełnej gotowości. Urząd na dziś funkcjonuje w tym trybie, który znamy z okresu szczytu… » więcej 2020-07-27, godz. 09:16 Janusz Kowalski o zamiarze pozbawienia stanowiska marszałka województwa – W najbliższych dniach złożymy wniosek o odwołanie marszałka Andrzeja Buły i mam nadzieję, że przestanie być marszałkiem województwa opolskiego – powiedział poseł… » więcej 2020-07-25, godz. 08:30 Mjr Jarosław Timoszuk i sierż. Grzegorz Kowalski o rajdzie rowerowym na rzecz chorych na nowotwory - Minutę po północy 26 lipca wyruszamy do Gdańska na rowerach. Grupa składa się z 3 osób, w tym dwóch funkcjonariuszy z Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »