Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-22, 20:00 Autor: Witold Wośtak

Raport dnia: zmarła 44. osoba. Jest 10 nowych zarażeń i 4 nowe ozdrowienia

Zdjęcie ilustracyjne [źródło: Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Zdjęcie ilustracyjne [źródło: Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
1 zgon, 10 zarażeń koronawirusem i 4 ozdrowienia odnotowano dzisiaj (22.05) na Opolszczyźnie.
W porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 236 nowych zachorowaniach i 1 zgonie w całym kraju. W naszym regionie odnotowano kolejnych 10 przypadków zarażenia.

Co do naszego województwa, w powiecie oleskim zachorowały 3 kobiety i 1 mężczyzna. Dwie panie są w wieku senioralnym, trzecia w sile wieku. Wszystkie są w dobrym stanie, przebywają w kwarantannie domowej. Mężczyzna jest w wieku senioralnym, na tę chwilę jednak brak informacji o jego stanie zdrowia i miejscu pobytu.

W powiecie strzeleckim koronawirusa wykryto u 2 seniorek i kobiety w średnim wieku. Jedna z seniorek przebywa w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu, pozostałe przebywają w kwarantannie domowej, zakaziły się lokalnie.

W powiecie prudnickim dwie chore osoby są średnim wieku. Stan obojga jest dobry, niewymagający hospitalizacji. Obecnie przebywają w kwarantannie domowej.

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim zachorował nastoletni chłopiec, który również przebywa tej chwili na kwarantannie domowej.

Po 17:30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 240 nowych przypadkach zachorowania i 9 zgonach. Nie ma informacji o nowych zakażeniach w naszym regionie.

Zmarła natomiast 83-letnia mieszkanka powiatu opolskiego. Kobieta leczona w głuchołaskim szpitalu MSWiA była obciążona chorobami współistniejącymi.

Są też dobre informacje - wyzdrowiało czworo kolejnych mieszkańców naszego województwa. Walkę z wirusem wygrała kobieta w sile wieku z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, która była hospitalizowana w miejscowym izolatorium. Wyzdrowiał senior z powiatu krapkowickiego, który również przebywał w kędzierzyńsko-kozielskim izolatorium. Do zdrowia wróciło też dwoje mieszkańców powiatu oleskiego. Mowa o kobiecie w średnim wieku, która leczyła się w izolacji domowej oraz o seniorze, którzy przebywał w kędzierzyńsko-kozielskim szpitalu monoprofilowym.

W województwie opolskim od początku pandemii zachorowało 587 osób, a walkę z wirusem wygrało 272 mieszkańców naszego regionu. Kwarantanna obowiązuje ponad 24200 mieszkańców Opolszczyzny, a 128 osób znajduje się pod nadzorem sanitarno-epidemiologicznym.

W całej Polsce odnotowano 20619 przypadków COVID-19. Zmarły 982 osoby, a wyzdrowiało 8731 zarażonych.

Dwóch strażaków z komendy PSP w Kędzierzynie-Koźlu zbudowało kabinę do dezynfekcji, która trafiła do miejscowego szpitala zakaźnego. Prace trwały nieco ponad dwa tygodnie, wsparły je dwie firmy – jedna przekazała części, druga pospawała konstrukcję. Urządzenie, które wygląda jak duża kabina prysznicowa, w ciągu 10 sekund oczyszcza skafander ochronny pracowników służby zdrowia z wirusów i bakterii.

Zanim pójdziemy do szpitala musimy przejść izolację. Takie nowe zasady dla pacjentów, którzy mają być hospitalizowani, wprowadza Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu. Izolacja domowa ma trwać 7 dni. Po tym czasie pacjent przed przyjęciem do szpitala będzie kwalifikowany do badania przesiewowego w kierunku SARS COV-2. Na wynik trzeba poczekać w domu. Po jego uzyskaniu zostaniemy poinformowani telefonicznie o możliwości przyjęcia do szpitala.

Wiadomości z regionu

2020-07-07, godz. 15:26 Wiceminister S. Szwed z wizytą w SAG Olszowa. Przedsiębiorcy z gminy Ujazd lżej przechodzą kryzys, dzięki tarczy finan… Większość przedsiębiorców działających na terenie gminy Ujazd, w tym w strefie ekonomicznej, skorzystało z pomocy finansowej na walkę ze skutkami koronawirusa… » więcej 2020-07-07, godz. 14:54 Opole ogłasza nietypowy konkurs. Za wysoką frekwencję w wyborach samorząd ufunduje mieszkańcom nagrody Darmowy weekend w opolskim ZOO, na basenie czy Muzeum Polskiej Piosenki, pod warunkiem, że Opolanie pobiją rekord frekwencji w II turze wyborów na prezydenta RP… » więcej 2020-07-07, godz. 14:28 Dla malucha i dla seniora. MRPiPS przekaże Opolszczyźnie pieniądze na realizację programu "Maluch+" i "Opieka 75+" Ponad 2,5 miliona złotych otrzyma Opolszczyzna na budowę i dofinansowanie istniejących już środowiskowych domów samopomocy. Nowy obiekt w ramach programu 'Opieka… » więcej 2020-07-07, godz. 14:25 WSA na razie przyznaje rację wojewodzie. Chodzi o wybór prezydium namysłowskiej rady gminy Sprawa legalności wyboru prezydium rady miejskiej w Namysłowie w sądzie. Dzisiejsze (07.07) obrady radnych odwołano. » więcej 2020-07-07, godz. 14:12 Podpalacz z gminy Dobrzeń Wielki zatrzymany przez policję. Grozi mu 10 lat więzienia Policjanci z Dobrzenia Wielkiego zatrzymali 21-latka podejrzanego o podpalenie budynku gospodarczego przylegającego do domu jednorodzinnego. Mieszkaniec gminy… » więcej 2020-07-07, godz. 12:35 Nietrzeźwi rowerzyści na drodze. Jeden z nich uderzył w drzewo. Skończyło się poważnym urazem Nietrzeźwy rowerzysta na prostym odcinku zjechał z drogi i wjechał w drzewo. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. » więcej 2020-07-07, godz. 12:10 700 tysięcy złotych dla opolskich organizacji pozarządowych. "Nawet w tym trudnym okresie pandemii możemy te programy realizować"… Sześć organizacji pozarządowych z naszego województwa otrzymało łącznie 700 tysięcy złotych w ramach rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych… » więcej 2020-07-07, godz. 11:16 Śledczy badają, jak doszło do śmiertelnego wypadku na DK 46 na trasie Sidzina - Pakosławice Policjanci z Nysy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wczorajszego (06.07) wieczornego wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Sidzina - Pakosławice… » więcej 2020-07-07, godz. 10:51 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 257 zakażeń koronawirusem. 3 przypadki dotyczą Opolszczyzny [AKTUALIZACJA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 257 nowych zachorowaniach na Covid-19 i śmierci 7 osób. Trzy zakażenia potwierdzono na Opolszczyźnie. To oznacza, że od początku… » więcej 2020-07-07, godz. 10:00 Nowe atrakcje dla zwiedzających. Zamek Górny w Opolu wkrótce zostanie doposażony Miecze, tarcze i stroje średniowieczne - to tylko część rzeczy, jakie trafią do Zamku Górnego w Opolu. Na zakup nowego wyposażenia opolski ratusz otrzymał blisko… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »