Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-21, 19:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

Kolejni samorządowcy z Opolszczyzny dołączyli do partii Jarosława Gowina

Kolejni samorządowcy z Opolszczyzny dołączyli do partii Jarosława Gowina [fot.M.Matuszkiewicz]
Kolejni samorządowcy z Opolszczyzny dołączyli do partii Jarosława Gowina [fot.M.Matuszkiewicz]
Kolejni samorządowcy z Opolszczyzny dołączyli do partii Jarosława Gowina [fot.M.Matuszkiewicz]
Kolejni samorządowcy z Opolszczyzny dołączyli do partii Jarosława Gowina [fot.M.Matuszkiewicz]
Czterech opolskich samorządowców dołączyło do partii Porozumienie Jarosława Gowina. W szeregi ugrupowania wstąpili burmistrzowie Paczkowa, Głogówka, Baborowa oraz wójt Lubrzy. Dzisiaj (21.05) podczas wizyty Jarosława Gowina w stolicy regionu zostali uroczyście przyjęci.
- Jednym z filarów naszej partii jest samorządność i zawsze bardzo mocno na nią stawialiśmy - mówi Marcin Ociepa, wiceprezes Porozumienia i wiceminister obrony narodowej. - Kwestia stawiania na samorządność i wiary w niego, jest kwestią wiary w państwo polskie. To państwo skuteczne, sprawne i przyjazne obywatelom. Nie będzie takiego państwa bez silnego samorządu, dlatego bardzo mocno chcemy na to stawiać.

Jarosław Gowin, prezes Porozumienia podkreślił, że dzisiaj w czasach pandemii rola samorządów jest bardzo ważna i potrzebne jest im wsparcie ze strony rządu. - Ja patrzę na to wsparcie dla samorządów jako na wielką szansę całego społeczeństwa i na szybsze wydźwignięcie się z kryzysu. Inwestycje samorządowe mogą być dźwignią szybszego rozwoju gospodarczego w czasach kryzysu - podkreśla Jarosław Gowin, prezes Porozumienia.

- Polska samorządowa jest na pierwszej linii, jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów Polaków - mówi Artur Rolka, burmistrz Paczkowa. - Bardzo się cieszę, że mogłem przystąpić do partii, z którą wspólnie będziemy współtworzyć program i tożsamość dla samorządów w naszym kraju. - Ten głos samorządów zaczyna być słyszalny od samego dołu i to jest ta nowość, którą myślę, że tutaj wprowadzimy. Pokazane nam jest zrozumienie. Jest z kim rozmawiać i o czym - dodaje Mariusz Kozaczek, wójt Lubrzy.

Wcześniej do partii dołączyli wiceburmistrzowie Brzegu i Prudnika.
Marcin Ociepa
Jarosław Gowin
Artur Rolka i Mariusz Kozaczek

Wiadomości z regionu

2020-07-07, godz. 15:26 Wiceminister S. Szwed z wizytą w SAG Olszowa. Przedsiębiorcy z gminy Ujazd lżej przechodzą kryzys, dzięki tarczy finan… Większość przedsiębiorców działających na terenie gminy Ujazd, w tym w strefie ekonomicznej, skorzystało z pomocy finansowej na walkę ze skutkami koronawirusa… » więcej 2020-07-07, godz. 14:54 Opole ogłasza nietypowy konkurs. Za wysoką frekwencję w wyborach samorząd ufunduje mieszkańcom nagrody Darmowy weekend w opolskim ZOO, na basenie czy Muzeum Polskiej Piosenki, pod warunkiem, że Opolanie pobiją rekord frekwencji w II turze wyborów na prezydenta RP… » więcej 2020-07-07, godz. 14:28 Dla malucha i dla seniora. MRPiPS przekaże Opolszczyźnie pieniądze na realizację programu "Maluch+" i "Opieka 75+" Ponad 2,5 miliona złotych otrzyma Opolszczyzna na budowę i dofinansowanie istniejących już środowiskowych domów samopomocy. Nowy obiekt w ramach programu 'Opieka… » więcej 2020-07-07, godz. 14:25 WSA na razie przyznaje rację wojewodzie. Chodzi o wybór prezydium namysłowskiej rady gminy Sprawa legalności wyboru prezydium rady miejskiej w Namysłowie w sądzie. Dzisiejsze (07.07) obrady radnych odwołano. » więcej 2020-07-07, godz. 14:12 Podpalacz z gminy Dobrzeń Wielki zatrzymany przez policję. Grozi mu 10 lat więzienia Policjanci z Dobrzenia Wielkiego zatrzymali 21-latka podejrzanego o podpalenie budynku gospodarczego przylegającego do domu jednorodzinnego. Mieszkaniec gminy… » więcej 2020-07-07, godz. 12:35 Nietrzeźwi rowerzyści na drodze. Jeden z nich uderzył w drzewo. Skończyło się poważnym urazem Nietrzeźwy rowerzysta na prostym odcinku zjechał z drogi i wjechał w drzewo. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. » więcej 2020-07-07, godz. 12:10 700 tysięcy złotych dla opolskich organizacji pozarządowych. "Nawet w tym trudnym okresie pandemii możemy te programy realizować"… Sześć organizacji pozarządowych z naszego województwa otrzymało łącznie 700 tysięcy złotych w ramach rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych… » więcej 2020-07-07, godz. 11:16 Śledczy badają, jak doszło do śmiertelnego wypadku na DK 46 na trasie Sidzina - Pakosławice Policjanci z Nysy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wczorajszego (06.07) wieczornego wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Sidzina - Pakosławice… » więcej 2020-07-07, godz. 10:51 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 257 zakażeń koronawirusem. 3 przypadki dotyczą Opolszczyzny [AKTUALIZACJA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 257 nowych zachorowaniach na Covid-19 i śmierci 7 osób. Trzy zakażenia potwierdzono na Opolszczyźnie. To oznacza, że od początku… » więcej 2020-07-07, godz. 10:00 Nowe atrakcje dla zwiedzających. Zamek Górny w Opolu wkrótce zostanie doposażony Miecze, tarcze i stroje średniowieczne - to tylko część rzeczy, jakie trafią do Zamku Górnego w Opolu. Na zakup nowego wyposażenia opolski ratusz otrzymał blisko… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »