Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-06, 20:45 Autor: Witold Wośtak

Po przerwie otwarto żłobek i przedszkola w Oleśnie. Nieduże zainteresowanie pomogło w pierwszym dniu

[fot. www.facebook.com/Urząd Miejski w Oleśnie]
[fot. www.facebook.com/Urząd Miejski w Oleśnie]
- Pierwszy dzień na szczęście był udany - tak Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna, podsumowuje ponowne uruchomienie żłobka i przedszkoli w gminie.
Przygotowania trwały przez kilka dni, a usunięto między innymi dywany i pluszowe zabawki. Później pracownicy Sanepidu dokonali niezbędnych odbiorów. Dyrektorzy wszystkich jednostek sondowali zainteresowanie wśród rodziców.

- 15 procent wyraziło taką chęć, więc nie było mowy o dużym obłożeniu - zaznacza Lewicki. - Jak okazało się dzisiaj, ten odsetek był jeszcze niższy. Dzięki temu mieliśmy z jednej strony wystarczająco dużo czasu na jak najlepsze przygotowanie się. Po drugie ze względu na limity dotyczące liczby dzieci można przeprowadzić wszystko spokojnie, spełniając wszystkie przepisy, a przede wszystkim zrobić to jak najbezpieczniej.

Burmistrz dodaje, że bardzo przydatne okazały się środki higieniczne i ochrony osobistej, które zostały przekazane przez służby wojewody.

- Mam na myśli płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni, dozowniki oraz maseczki wielokrotnego użytku. Są też bezdotykowe termometry - każde dziecko ma mierzoną temperaturę. Na chwilę obecną możemy powiedzieć, że ten pierwszy dzień przeszliśmy bardzo spokojnie.

Gmina Olesno zarządza żłobkiem, dziesięcioma przedszkolami i dwoma oddziałami przedszkolnymi w Publicznej Szkole Podstawowej numer 3.
Sylwester Lewicki 1
Sylwester Lewicki 2

Wiadomości z regionu

2020-08-04, godz. 15:30 Ponad 60 testów na koronawirusa z wynikiem ujemnym. Szpital w Głubczycach znów działa normalnie Głubczycki szpital powiatowy wznowił przyjęcia na oddziały wewnętrzny i neurologiczny. Były wstrzymane od 28 lipca po tym, jak u jednego z pracujących w placówce… » więcej 2020-08-04, godz. 14:11 Pracownik Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu zakażony koronawirusem. Przyjęcia rodzących… Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu do odwołania wstrzymało przyjęcia pacjentek do porodów i na pododdział patologii ciąży. Szpital… » więcej 2020-08-04, godz. 13:20 Mężczyzna, który uciekł przed Strażą Rybacką uniknie konsekwencji. Nikt nie przyłapał go na "gorącym uczynku" Mężczyzna, który dziś (04.08) rano uciekał przed Strażą Rybacką, został odnaleziony przez policję. Nie odniósł żadnych obrażeń i po zgubieniu strażników, udał… » więcej 2020-08-04, godz. 10:56 MZ: Niechlubny rekord. Takiej liczby zakażeń w kraju jeszcze nie było Mamy kolejny rekord zakażeń koronawirusem w kraju. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 680 nowych przypadkach. Na Opolszczyźnie na COVID-19 zachorowało 7 osó… » więcej 2020-08-04, godz. 10:50 Uwaga! Awaria systemu CEPIK w całym kraju. Utrudnienia w wydziałach komunikacji Uwaga kierowcy - w związku z ogólnopolską awarią systemu CEPIK starostwa powiatowe w całym kraju zawiesiły obsługę klientów w wydziałach komunikacji. » więcej 2020-08-04, godz. 10:12 W powiecie nyskim strażacy szukają wędkarza, który wskoczył do rzeki. Mężczyzna przestraszył się straży rybackiej [AKT… W Lasocicach w gminie Łambinowice trwa akcja poszukiwawcza mężczyzny, który najprawdopodobniej w obawie przed kontrolą straży rybackiej, wskoczył do wody. Do zdarzenia… » więcej 2020-08-04, godz. 09:14 "Naszym celem jest utrzymać struktury". Forum Młodych PiS o działaniach na najbliższą przyszłość - W czasie kampanii wyborczej ciężko pracowaliśmy, teraz czas na podsumowanie - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Grzegorz Krukowski z Forum Młodych… » więcej 2020-08-04, godz. 07:00 255 opolskich nauczycieli stara się o dyplomowany awans zawodowy Do 14 sierpnia pracownicy Kuratorium Oświaty w Opolu przeprowadzą 255 postępowań kwalifikacyjnych na stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. To niewiele… » więcej 2020-08-04, godz. 07:00 ZUS ponownie wysyła do sanatoriów. Pierwszeństwo dla osób z szansą na odzyskanie zdolności do pracy Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznowił dzisiaj (04.08) skierowania na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej. » więcej 2020-08-04, godz. 07:00 Trwa rozbudowa szkoły w Mąkoszycach. Jeszcze w tym roku na dobudowanej kondygnacji powstaną dwie nowe sale lekcyjne Trwa rozbudowa szkoły podstawowej w Mąkoszycach. Jeszcze w tym roku obiekt zyska nowe piętro dobudowane nad pomieszczeniami zaplecza sali gimnastycznej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »